هشدار: این پنج اشتباهات کتاب شما را از بین می‌برد.

گرچه این کتاب نگرشی بسیار تخصصی به موسیقی ندارد اما شاخص ترین فصل های تاریخ موسیقی غرب، پرکاربردترین فرم ها و خلاصه ای از ویژگی های سبک های گوناگون آن را در خود جای داده و می تواند زمینه ای بسیار مناسب برای مطالعه ای ژرفتر در این زمینه ها فراهم آورد. اما یک سوال؛«آیا شنیدن این مثال ها امکان پذیر است؟ در این بخش از نت نگاری به مقیاسی محدود و آن هم در بررسی قطعه هایی کم و بیش معروف استفاده شده است تا دانشجو نخست به تحلیل آشناترین قطعه ها بپردازد. بله این کافه ها با هدف فروش کتاب طراحی شدهاند. شاید از بداقبالی گردانندگان جوان کافه کتابِ آنجا باشد که آغاز به کارشان در ایام فراگیری یک ویروس منحوس بود. کتاب سرگذشت موسیقی ایران، نوشتهی استاد روح الله خالقی، شامل تاریخ موسیقی ایران در پنجاه سال اخیر است که شاید بیشتر از زمانهای گذشته دچار تغییر شده باشد؛ یعنی این داستان از سال ۱۲۸۵ هجری شمسی شروع میشود که مصادف با بیداری ملت و دورهی مشروطیت است. ​C᠎ontent h᠎as be en cre ated by G SA Con te nt G​enerator​ Demover᠎sion᠎.

کتاب خود را در بالا تصویر کنید. این را بخوانید و آن را طوری بسازید

کتاب حاضر از ارزشمندترین عکس ها و سند های سده گذشته که برای نخستین بار انتشار می یابند بهره جسته است. ملودیک- هارمونیک در خطوط افقی و عمودی نمونه ها می پردازد و هنرآموز در روند مطالعه رساله(اگر حوصله خواندن دقیق داشته باشد) مفهوم کنترپوان و تفسیر مشایخی از پلی فونی باخ را درک خواهد کرد. در رساله کنترپوان مشایخی نحوه جمله بندی ها برای رساندن مفهوم آنچنان موفقیت آمیز نیست. در ترجمه این کتاب به چند دلیل از معادل سازی برای واژه ها و اصطلاح های فنی یا به کارگیری معادل های موجود تا حد ممکن پرهیز کرده ام، و دلایل به اختصار چنین بوده اند: واژگان تخصصی رشته های گوناگون هنری، علمی، تکنولوژیک، اجتماعی و سیاسی همواره محصول جانبی جریان هایی زنده و پویا بوده اند و آشکار است که با پرداختن به معلول ها نمی توان هیچ سهمی در آفرینندگی یا حتا تولید داشت، تردیدی نیست که اگر روزی بتوانیم در زمینه پیشرفت تکنولوژی کامپیوتر نقش جهانی ایفا کنیم.

بهترین کتاب های موسیقی

اگر هر فرد و نهادی نقش خود را به درستی بشناسد و ایفا کند قطعا موفقیت هایی حاصل می شود. هر دوره سبکشناسانه به بخشهایی کوتاه و کم و بیش مستقل تقسیم شده است که میتوانند به ترتیب دلخواه مطالعه شوند؛ حتا برخی را نیز میتوان حذف کرد. تجربه ی سی ساله در دوره های درک موسیقی و تماس با دانشجویان، ضرورت تدارک کتابی دقیق، واضح و جذاب را که متناسب با پسند و معلومات دانشجویان باشد به من نمایانده است. زرتشت مثل مسافری حامل یک سری اندیشههای ناب است که برای ساخت یک «ابرانسان» میخواهد آنها را در اختیار مردم و جامعهاش قرار بدهد. بسیاری از داوطلبان با مشاهده حجم و تعدد کتب رفرنس اعلام شده، نگران نحوه گزینش مطلب و کمبود زمان برای مطالعه آنها می گردند، از اینرو جزوات سنجش امیرکبیر علاوه بر مطالب گردآوری شده توسط نفرات برتر، دارای مطالب کنکوری بوده و یک منبع جامع، کامل و در عین حال خلاصه محسوب می شود که نیاز شما را به هر کتاب یا هر منبع دیگری مرتفع می کند. و چرا اساتید باتجربه یی مانند علیرضا مشایخی که ذهنی مدرن دارد دست به اعتراض و اقدامی جدی در زمینه آموزش نمی زنند؟

درصورتیکه مطالعه به زبان انگلیسی برای شما کمی دشوار باشد، میتوان با این کتابها آموزش را شروع کرده و سپس برای مراحل بعدی به سراغ کتابهای زبان اصلی رفت. متأسفانه کتب کمی درباره تاریخ موسیقی ایران منتشر شدهاست. دانلود کتاب صوتی ایران در جنگ… وی برای حکایت سالهای اولیه، گفتههای اشخاص سالخورده را توام با ذوق و اندیشه و احساس شخصی بازگو کرده است و در ارتباط با سالهای بعد نیز آنچه خود دیده است، با حقیقت و انصاف محض، بازگو نموده به طوری که خواننده میتواند با اطمینان خاطر کتاب سرگذشت موسیقی ایران را که جز راست در آن چیزی نیست، بخواند و از گذشتهی موسیقی کشورش به درستی اطلاع حاصل نماید. در همین دوران او در مقام پیانیست نیز در ایالات متحد و اروپا فعالیت داشت. دانشجویانی هستند که تا کتابچه نت در مقابل شان نباشد نمی توانند قطعه یی را برای دوستان خود بنوازند. درچنین وضعیتی برآیند نشر کتب تخصصی موسیقی هرچند که پرشمارگان باشد، هرچند که انگیزه و خواست کسب دانش در هنرجو زیاد باشد، هر چند که حتی جنبشی در زمینه هنر روی دهد تا آنگاه که فضایی برای ارائه نباشد نتیجه همین خمودی، خواب آلودگی و مرده باشی طویلی است که شاهد آن هستیم.

چه کسی دیگر نیاز دارد هیجان‌انگیز پشت کتاب موسیقی را بشناسد؟

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از بیشتر بخوانید دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید