10 نکته برای کارت

موضوع مهمی که در خواندن کتاب های دیجیتالی باعث خستگی چشم ها می شود رعایت نکردن فاصله سر با صفحه نمایشگر سیستم می باشد. اگر می خواهید بدون خستگی چشم، کتاب الکترونیکی بخوانید بهتر است در ابتدا موقعیت مناسبی را برای خود انتخاب کنید و نور محیط اطراف را با نور گوشی، تبلت، لپ تاپ و یا هر نوع سیستم دیگری تنظیم نمایید، زیرا آنچه که بیشتر از هر موضوع دیگری باعث خستگی چشم شما می شود نور آبی صفحه سیستم است که غالبا به طور مستقیم بر قرنیه چشم تاثیرات منفی را وارد می کند. اینکه چگونه از داشته ها و علایق خود برای دوست داشتن دست بکشیم و چه مسئولیتی در قبال اطرافیان خود داریم و زندگی ما باید چگونه باشد. علیرغم این مشکلات و به دلیل بالارفتن روزافزون قیمت کتاب در ایران، خرید و فروش کتاب دست دوم غیر قابل اجتناب به نظر میرسد. جوادی با تاکید بر پیگیری خسارتهای وارد شده به اهالی نشر و کتاب به خاطر شیوع کرونا گفت: تأمین خسارت برای فعالان حوزه نشر و کتاب از طریق برخورداری از تسهیلاتی که دولت در نظر گرفته است در حال پیگیری است. جوادی دومین برنامه معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام کرونا را ارائه تخفیفهای بالا برای خرید کتابهای الکترونیکی از پلتفرمهای کتابخوانی اعلام کرد و گفت: در این طرح که با مشارکت مرکز فناوریهای اطلاعات و رسانههای دیجیتال انجام شد، تخفیفهای ۷۰ و ۸۰ درصدی به کتابهای بزرگسالان و کودک و نوجوان ارائه شد تا از این طریق در ایام خانهنشینی، کتاب در دسترس خانوادهها باشد.

کتاب شمس المعارف

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برخی اقدامات اینمعاونت در ایام شیوع ویروس کرونا، گفت: در این ایام از بیش از ۲۳۶ هزار نسخه کتاب الکترونیکی حمایت شد. هر چند که امروزه برخی از برندهای مشهور نور آبی را از صفحه نمایشگر خود حذف کرده اند ولی با این حساب بهتر است یک نرم افزار برای سیستم اندروید خود انتخاب کنید تا به خوبی نور آبی را فیلتر کند و برای چشمان شما شرایط بهتری را به وجود آورد. مورد دیگری که باعث کسالت چشم ها در خواندن کتاب الکترونیکی می شود فاصله چشم ها با صفحه نمایشگر سیستم می باشد، البته عوامل مهم دیگری وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد. پس بهتر است با دانستن چند نکته مهم از پیش آمدن این مشکل جلوگیری کنیم و از مزایای خواندن کتاب الکترونیکی بهره کافی را ببریم. رعایت کردن وضعیت فیزیکی شما قطعا می تواند مانع از خستگی چشم شما در هنگام خواندن نسخه های الکترونیکی شود، البته فراموش نکنید نکته مهمی که اصولا در کسالت چشم ها تا حد زیادی دخالت دارد تنظیم کردن نور محیط می باشد، پس در زمان خواندن کتاب های الکترونیکی در روز تلاش کنید در معرض نور طبیعی قرار بگیرید اما در شب لازم است تا از نورهای بازتابی به طور غیر مستقیم استفاده کنید تا فشار کمتری به چشم ها وارد شود.

اما متاسفانه مسئله ای که در استفاده از این فایل های دیجیتالی وجود دارد خستگی چشم افراد می باشد که غالبا حالت کسالت آوری را در فرد ایجاد کرده است و مانع از خواندن این نسخه های دیجیتالی در دراز مدت می شود. یکی از موارد دیگری که باعث خستگی چشم در هنگام مطالعه ی فایل های دیجیتالی می شود پس زمینه تیره می باشد که غالبا در هر وضعیتی می تواند هم روح و هم چشم را آزرده گرداند. اگر چه راهکارهای مناسبی را در طول متن، جهت رفع کسالت چشم در حین خواندن کتاب های الکترونیکی بیان کردیم ولی در نهایت انتخاب با شماست که از کدام نرم افزارها مناسب ترین نسخه های دیجیتالی را با فونت بزرگ و پس زمینه روشن دانلود کنید و با کاربری مناسب، ضمن صرفه جویی در هزینه های خرید کتاب الکترونیکی بهترین استفاده را بدون خستگی در چشم داشته باشید. 70 سانتیمتر مناسب ترین فاصله ممکن است، زیرا در فاصله های کوتاهتر و یا بلندتر از این اندازه ذکر شده معمولا دیده می شود که کاربر علاوه بر کسالت چشم همچنان به سردرد و ناراحتی هایی در عضله های گردن دچار می شود. برای اینکه بتوانید به مدت طولانی از کتاب های الکترونیکی بهره ببرید و در ساعات زیادی بدون خستگی چشم به خواندن چنین نسخه های الکترونیکی مشغول باشید به شما پیشنهاد می شود بعد از 20 دقیقه مطالعه متن، وضعیت فیزیکی خود را تغییر دهید و از جای خود بلند شده و به اندازه 20 ثانیه حتی بیشتر به چشمان خود اجازه دهید در حالت استراحت بسته بمانند و یا اینکه با استفاده از تکنیک های نوین با عضلات چشم خود ورزش کنید به این صورت که بدون حرکت دادن سر و گردن سعی کنید چشمان خود را به دورترین نقطه خیره کرده سپس بدون هیچ حرکتی به نزدیک ترین نقطه نگاه کنید و یا اینکه به بالا پایین نگاه کرده و بعد از آن به چپ و راست نگاه کنید.

8 توضیح چرا داشتن عالی کارت فقط نیست کافی

متقاضیان واجد شرایط باید به آدرس اینترنتی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی مراجعه و پس از پرداخت مبلغ 600.000 ریال (ششصد هزار ريال) بابت هزینه برگزاری آزمون و مصاحبه توسط موسسات غیردولتی به صورت الکترونیکی و با کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب، نسبت به دریافت رمز اقدام و سپس نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز اقدام نمایند. وی ادامه داد: بر اساس این طرح، برای ارسال هر بسته پستی کتاب در سامانه «پست کتاب» تا دو کیلوگرم صرفاً مبلغ ۳۰ هزار ریال دریافت و مابقی هزینه پست مبلغ از محل یارانه کتاب توسط خانه کتاب به شرکت پست پرداخت شد. برای پاسخ سوالات بالا فقط کافیست که مزیتها و فواید کتاب الکترونیکی را بدانید. زمانی که شما کتابهای الکترونیکی را در اپلیکیشنهای قانونی کتاب مطالعه میکنید، به صنعت نشر هم کمک میکنید. همچنین در تلاش هستیم تا بیمه بیکاری اهالی نشر و پرداخت بیمه سه ماهه اهل قلم را در دستور کار داشته باشیم تا از این طریق بخشی از خسارتهایی را که به اهالی نشر و کتاب در ایام کرونا وارد شده است، جبران کنیم. این طرح از تاریخ یکم فروردین ماه سال ۱۳۹۹ آغاز شد و تا پایان ۲۰ فروردین ماه ادامه داشت. Th is po​st has been c reat ed  wi᠎th the help  of GSA ᠎Content Ge ne rator ​DEMO.

خرید کتاب الکترونیکی

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد فروشگاه خرید کتاب لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید